Mitas ar tiesa, kad automobilis, turėjęs vieną savininką, yra geresnis?

Mitas ar tiesa, kad automobilis, turėjęs vieną savininką, yra geresnis?

Vairuotojų tarpe yra susidariusi nuomonė, kad automobilis, turėjęs vieną savininką, yra geresnis, nei kelių savininkų. Tačiau dažnai pasitaiko ir kuriozinių situacijų, kuomet senesnis automobilis atrodo daug geriau, nei vos kelis metus keliuose važiuojantis – viskas priklauso nuo šeimininko priežiūros. Visgi smalsu, mitas ar tiesa, kad automobilis, turėjęs vieną savininką, yra pranašesnis už tą, kuriuo važiavo keli skirtingi vairuotojai?

 

Vienas vairuotojas – mažiau gedimų?


Visuomenėje vyrauja įsitikinimas, jog automobilis, priklausęs vienam asmeniui, yra mažiau problematiškas bei geresnės būklės. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet vienintelis automobilio šeimininkas, vairavęs jį tarkime trejus metus, nesirūpino transporto priemone: patikėjo ją neprofesionaliems serviso darbuotojams, pirko pigiausias detales, nesaugojo automobilio kėbulo ir pan. Akivaizdu, jog dėl išvardintų priežasčių automobilis nepasižymės puikiomis techninėmis galimybėmis. Greičiau priešingai, tokią transporto priemonę kur kas dažniau ištiks įvairios „ligos“, kurias teks gydyti naujų detalių bei remonto pavidalais. Tad šiuo atžvilgiu automobilio gedimų ir automobilio savininkų skaičius nėra tiesiogiai susiję. Dėl šios priežasties vienareikšmiškai teigti, kad vieną savininką turėjusi transporto priemonė savaime turės geresnes specifikacijas, yra neteisinga.


Svarbiausia yra tinkama priežiūra


Kalbant apie automobilio būklę ir turėtą savininkų skaičių, vertėtų atkreipti dėmesį į vieną esminį faktorių - automobilio priežiūrą. Juk tuo atveju, kai transporto priemonė buvo itin atsakingai prižiūrima kiekvieno jos šeimininko, pastarųjų skaičius nėra toks svarbus. Kiekvienam iš savininkų laiku vykdžius techninę priežiūrą, keitus detales kokybiškomis ir patikėjus remontą savo srities profesionalams, automobilis nesulauks didesnių gedimų, o dabartinis jo šeimininkas - rūpesčių. Žinoma, kiekvienam iš ankstesnių transporto priemonės savininkų į kylančius nesklandumus žvelgiant pro pirštus, nusidėvėjimas tarsi sumuojasi. Naujajam savininkui tai gali tapti tikru iššūkiu bandant suvokti tikrąsias gedimo priežastis. O net ir užsiimant nepriekaištinga automobilio priežiūra, ankstesnių savininkų indėlis ir neigiami padariniai gali būti nepanaikinami.


Reikšmingas faktorius - automobilio amžius


Taip pat vertėtų neužmiršti, jog automobilio būklei svarbus aspektas yra jo amžius. Natūralu, kad senesnis automobilis bus labiau nusidėvėjęs, patyręs daugiau gedimų bei susidūręs su remonto darbais. Šiuo aspektu automobiliu besinaudojusiųjų skaičius taip pat neturės didelės įtakos. Dvidešimties metų transporto priemonė, priklausiusi vienam ar trims ją puikiai prižiūrėjusiems šeimininkams, tikėtina bus vienodos techninės būsenos. O vos metų sulaukęs ir vienam vairuotojui priklausęs automobilis taip pat žymiai nesiskirs nuo to, kurį naudojo jau du šeimininkai.


Vienas savininkas - mažiau rizikos?


Visgi verta paminėti, jog vieno savininko automobilis turi šiokių tokių privalumų. Esminis - tai sąlyginai mažesnis pavojus įsigyti ne tai, ko tikėjotės. Kitaip tariant, perkant automobilį, turėjusį tik vieną šeimininką, daug paprasčiau atkurti automobilio istoriją, gauti dominančios informacijos, išsiaiškinti apie vykdytą remontą ir pan. Taip pat pastebėtina, jog kai vieno savininko automobilis dažniausiai turi tvarkingai pildomą serviso istoriją, kurioje detaliai aprašomi jau atlikti darbai, todėl naujasis šeimininkas gali aiškiai matyti, su kokiomis problemomis iki tol buvo susidurta. Žinoma, ir kelių šeimininkų valdyta transporto priemonė gali būti taip pat detaliai aprašyta, tačiau šiuo atveju didesnė galimybė susidurti su netiksliais ar net melagingais duomenimis.


Mūsų aikštelėse parduodami automobiliai yra tik vieno savininko – lizingo bendrovės. Šių automobilių amžius dažniausiai neviršija net 6 metų ribos, todėl automobiliai nėra nei morališkai, nei techniškai pasenę. Kiekvienas automobilis turi serviso istoriją, o prieš pardavimą patikrinamas servise bei techninės apžiūros centre. Jame gaunamas oficialus dokumentas, patvirtinantis automobilio techninę  būklę. Tad kviečiame apsilankyti ir išsirinkti!

Apie naujausius automobilius sužinokite pirmas!