Kaip žinoti, ar perkant automobilį nurodoma tikra rida?

Kaip žinoti, ar perkant automobilį nurodoma tikra rida?

Pirkdami naudotą automobilį pirmiausia apsilankome skelbimų portaluose. Juk tai yra patogiausia vieta išsirinkti naudotą automobilį, palyginti kainas,  norimą modelį ir ridą. Rida vadinamas atstumas, kurį automobilis įveikė  nuo išvažiavimo iš gamyklos iki šios dienos.


Tačiau paradoksalus pastebėjimas,jog Europos skelbimų portaluose panašaus amžiaus automobilių ridos gerokai didesnės nei Lietuvoje, nors didžioji dalis automobilių importuojama būtent iš Europos. Jeigu parduodamo automobilio rida „lietuviška" (mažesnė rida nei įprasta parduodant panašų automobilį Europoje) - jo kaina būna gerokai didesnė Europoje nei Lietuvoje. Kodėl daugumos automobilių rida skelbimų portaluose yra panaši ir kaip įsitikinti ar ji tikra?


Atsakymai - serviso istorijoje

Pirkdami naudotą automobilį dažnai rizikuojate būti apgauti nesąžiningų automobilių prekeivių, kurie sukčiaudami atsuka automobilio ridą. Geriausias būdas to išvengti – paprašyti automobilio pardavėjo pateikti automobilio serviso istoriją. Ji gali būti elektroninė arba fizinės serviso knygutės pavidalu. Elektroniniai duomenys apie automobilio taisymo istoriją, jo ridą ir kitus parametrus kaupiami gamintojo atstovo duomenų bazėse, todėl tai yra objektyviausia informacija apie perkamą transporto priemonę. Kita forma gauti informaciją apie atliktus serviso darbus dominančiam automobiliui – sąskaitų iš servisų kopijos, kurios taipogi gali suteikti reikalingą informaciją apie automobilio pravažiuotus kilometrus.


„Transeksta” sistemoje saugoma svarbi informacija

Dar vienas patogus būdas – šiuos duomenis tikrinti Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos sistemoje, kur techninių apžiūrų metu reguliariai fiksuojama ir sistemoje saugoma automobilio rida patikrų metu. Iškilus klausimams daugiau informacijos galima rasti www.vta.ltIšsamius atsakymus turi gamintojų atstovybės

Kuo toliau, tuo labiau automobilių priežiūrai skiriama daugiau dėmesio, o vis išrankesni vairuotojai supranta, kad kokybiškai prižiūrėti, patikrinti automobilį gali tik oficialūs automobilio markės atstovai. Šių atstovybių servisuose dirba mechanikai, kurie specializuojasi būtent tos markės automobilių gamyboje ir priežiūroje. Taipogi gamintojų atstovybės turi savo duomenų bazę apie kiekvieną prižiūrėtą ir aptarnautą automobilį, todėl patikimą ir išsamią informaciją galima gauti iš automobilių gamintojų atstovų.  Tiesa pastarieji būdai yra veiksmingi tik tada,  kai automobilis yra praleidęs kelis metus Lietuvoje, atlikęs bent vieną techninę apžiūrą ir apsilankęs servise. Kitu atveju reikia naudotis tarptautinėmis duombazėmis arba reikalauti šios informacijos iš pardavėjo.


Polizinginiai.lt aikštelėse parduodami 3 -5 metų senumo automobiliai, kurių techninis aptarnavimas buvo vykdomas autorizuotame servise,  visa techninės priežiūros istorija saugoma duomenų bazėje, o gamyklinė garantija neseniai pasibaigusi. Kviečiame išsirinkti patikimą ir kokybišką automobilį!


Apie naujausius automobilius sužinokite pirmas!