Populiariausi automobiliai Lietuvoje: 2018 metų apžvalga

Populiariausi automobiliai Lietuvoje: 2018 metų apžvalga

2018 metai persirito į antrąją pusę, todėl jau galime aptarti vyraujančias automobilių pardavimų Lietuvoje tendencijas. Šie metai nuteikia pozityviai – auga automobilių sandorių skaičius. Per pirmąjį pusmetį įvyko virš 227 tūkstančių įvairių automobilių sandorių, o tai yra 15 tūkstančių daugiau negu pernai ir 60 tūkstančių nei užpernai.

Galima sekti ne tik vis labiau aktyvėjančią automobilių rinką, bet ir nustatyti, kokie automobilių modeliai Lietuvoje yra populiariausi.

Naudotų automobilių pirkimai ir pardavimai sudaro didžiąją rinkos dalį. Todėl teisingiausia būtų išsiaiškinti, kokie naudotų automobilių modeliai yra populiariausi .

 

Pirmojo 2018 metų ketvirčio dešimtukas atrodė taip:


1. „Volkswagen Passat“

2. „Audi A6“

3. „Volkswagen Golf/Rabbit“

4. „BMW 5-series“

5. „Audi A4“

6. „BMW 3-series“

7. „Opel Zafira“

8. „Opel Astra“

9. „Mercedes-Benz E-class“

10.  „Volvo V70/XC70“

 

Antrojo ketvirčio dešimtukas beveik toks pats – į dešimtuką patenka tik vienas naujas automobilis, o „Audi A4“ iš 5 vietos pakyla į 4.


1. „Volkswagen Passat“

2. „Audi A6“

3. „Volkswagen Golf/Rabbit“

4. „Audi A4“

5. „BMW 5-series“

6. „BMW 3-series“

7. „Opel Zafira“

8. „Opel Astra“

9. „Mercedes-benz E-class“

10.  „Toyota Avensis“


Tiek 1-ąjį, tiek 2-ąjį metų ketvirtį populiariausių automobilių trejetukas išlieka toks pat. Trečiąją vietą užima „Volkswagen Golf/Rabbit“, antrąją – „Audi A6“, o pirmąją – „Volkswagen Passat“.

Jau keletą metų iš eilės „Volkswagen Passat“ yra populiariausi automobiliai Lietuvoje.  Jie pradėti gaminti dar 1973 metais, ir nors Lietuvoje šis modelis išplito kur kas vėliau, tačiau jau 2006 metais „Passat“ buvo išrinktas Lietuvos metų automobiliu.


Taigi, kodėl šį automobilį taip mėgsta lietuviai?


Viena iš priežasčių galėtų būti nuolatinis progresas.


2005 – 2014 m. „Passat“ modeliai ganėtinai pakito nuo pirmtakų. Po kapotu paslėpti nauji varikliai, kurių litražas nuo 1,4 iki 3,2l. Automobilis galėjo būti komplektuojamas ir su visų varomųjų ratų pavara, kuri įprastomis sąlygomis galią perduoda tik priekiniams ratams, taip sumažindama vidutines degalų sąnaudas. Automobilio vidus ženkliai pakito – naujas, prabangiai atrodantis, prietaisų skydelis, patrauklios jo apšvietimo spalvos. Tokiomis techninėmis galimybėmis „VW Passat“ stipriai priartėjo prie aukštesnių klasių automobilių.


Nuo 2014 m. iki dabar „Passat“ ne tik išlaikė senąsias savo savybes, bet ir labai patobulėjo. Trumpesnės iškyšos už ratų, suteikė maždaug 80 mm ilgesnę ratų bazę. Priekinės ir galinės durys pakito tik truputį – tapo šiek tiek  sportiškesnės. Keitėsi ir interjeras – nors panelės dizainas paprastas, tačiau dailus. Pastebima, kad nauji modeliai tokie pat komfortiški, kaip ir senieji. Visgi svarbu paminėti, kad gamintojai eliminavo didžiausią senųjų „Passat“ modelių minusą – prastas valdymo savybes. Naujas modelis yra lengvesnis (sveria iki 85 kg mažiau), turi žemesnį svorio centrą ir geriau sureguliuotą vairo mechanizmą, todėl valdymas yra  geresnis. Tinkami pokyčiai – teigiamų savybių išsaugojimas ir klaidų ištaisymas – leido „Passat“ modeliams priartėti prie prabangių automobilių ir netgi su jais konkuruoti.


Kita priežastis – lietuvių polinkis laikytis įpročių netgi automobilių versle. Kaip jau buvo minėta, Lietuvoje „pasatas“mėgstamas labai ilgą laiką. Jis buvo išrinktas metų automobiliu bei kelerius metus iš eilės Lietuvoje buvo ir tebėra perkamiausias modelis. Teiginį, kad lietuviai mėgsta vairuoti tuos automobilius, prie kurių yra pripratę, pagrindžia ir nežymūs 2018 metų 1-ojo ir 2-ojo ketvirčio populiariausių naudotų automobilių dešimtuko pokyčiai. Per 3 mėnesius dešimtuke atsirado tik vienas naujas automobilis – iš paskutinės vietos išstumtas „Volvo V70“ modelis, į kurio vietą stojo „Toyota Avensis“.


Keleri metai iš eilės populiariausių automobilių sąrašas išlieka beveik toks pats  – dešimtuke automobiliai tik keičiasi vietomis ir beveik neįsileidžia naujokų. Visgi lietuvių favoritas „Volkswagen Passat“ ilgą laiką užima pirmąją poziciją ir tikrai neketina iš jos trauktis.


Galima drąsiai teigti, kad lietuviai yra linkę laikytis senų įpročių, todėl mėgsta vairuoti jiems labiausiai pažįstamus automobilius. Ypač jie vertina „VW Passat“ modelį. Tačiau ar galima dėl to lietuvius kritikuoti? Juk „Passat“ yra ne tik pakakamai galingi, tačiau ir ekonomiški. Be to, aiškiai jaučiamas šio modelio automobilių progresas tiek techninėse galimybėse, tiek dizaino srityje, todėl „VW Passat“ geba konkuruoti netgi su labai prabangiais automobiliais.


„Volkswagen Passat“ ar kitų  populiariausių automobilių modelių ieškokite:

https://www.polizinginiai.lt/lt/naudoti-automobiliai

Apie naujausius automobilius sužinokite pirmas!