Kokios automobilių markės lietuvių mėgiamiausios ir kodėl?

Kokios automobilių markės lietuvių mėgiamiausios ir kodėl?

Ką pasirinkti –„Renault“ ar „Toyota“,  „Mercedez-Benz“ ar „Lexus“, „BMW“ ar „Audi“... Tai amžinas ginčas, kuris neturi pabaigos. Kaip yra iš tikrųjų? Kokia automobilio markė yra geriausia? Vienareikšmio atsakymo nėra. Kiekvienas automobilis turi savų pliusų ir minusų, o visi vairuotojai – skirtingus poreikius.


Nors ir nėra galimybės nustatyti geriausios automobilių markės, tačiau vis tiek įmanoma panagrinėti, kokie automobilių prekių ženklai Lietuvoje yra itin populiarūs. Siekiant išsiaiškinti Lietuvoje mėgstamiausias automobilių firmas, derėtų trumpai aptarti  lietuvių automobilių pirkimo įpročius.


Lietuvoje tebevyrauja tendencija pirkti naudotus automobilius. Skaičiuojama, kad nauji automobiliai sudaro tik trečdalį rinkos. Nors tai gali pasirodyti ne taip ir mažai, tačiau remiantis 2017-ųjų metų statistika – Lietuvoje reeksportuojamas kas ketvirtas naujas automobilis. Taip pat pastebima, kad naujus automobilius dažniausiai perka įmonės ir tik mažą jų dalį – fiziniai asmenys. Daugiau nei du trečdalius rinkos sudaro naudoti automobiliai – manoma, kad taip yra dėl to, kad lietuviai mėgsta aukštesnių klasių automobilius, o nauji jų modeliai pernelyg brangūs.


Panašu, kad Lietuvoje žmonės itin mėgsta galingus variklius ir vokišką kokybę, todėl renkasi šios šalies automobilių markes, tokias kaip „Volkswagen“, „Audi“, ar „BMW“. Remiantis 2018-ųjų antrojo ketvirčio automobilių sandorių duomenimis, Lietuvoje ir toliau labiausiai augs „BMW“ pardavimai. Geriausiai parduodamų naudotų automobilių rinkoje 2018-ųjų antrąjį ketvirtį 9 iš 10 automobilių modeliai buvo vokiški, tarp kurių „Volkswagen Passat“, „Audi A6“, „Volkswagen Golf/Rabbit“, „BMW 5-Series“, „Audi A4“, „BMW 3-Series“, „Opel Zafira“, „Opel Astra“, Mercedes-Benz E-class“ Tik vienas iš dešimties automobilių, kuris dešimtuke liko paskutinis, atstovavo ne Vokietijai – tai „Toyota Avensis“, japonų markės automobilis.


Nauji automobiliai užima mažesnę rinkos dalį. Stebėtina, kad nors vokiški automobiliai yra Lietuvoje populiariausi, vertinant naujų automobilių pardavimus, tarp 5 populiariausių markių patenka tik viena vokiečių – „Volkswagen“. 2018-ųjų metų antrojo ketvirčio statistika rodo, kad populiariausios naujų automobilių firmos „Fiat“, „Toyota“, „Volkswagen“, „Škoda“ ir „Renault“, o populiariausių naujų automobilių dešimtukas atrodo taip: „Fiat 500“, „Fiat Tipo“, „Fiat 500X“, „Škoda Octavia“, „Volkswagen Passat“, „Toyota C-HR“, „Fiat Ducato“, „Toyota RAAV4“, „Kia Sportage“, „Volkswagen Golf“.


Galima pastebėti, kad lietuviai nori patikimų ir kokybiškų automobilių, bet dėl ribotos perkamosios galios renkasi juos ne naujus, bet naudotus ir dažniausiai – Vokietijos gamintojų automobilius. Šiuos bei kitų markių autuomobilius galite rasti: https://www.polizinginiai.lt/lt/naudoti-automobiliai

Apie naujausius automobilius sužinokite pirmas!