Kokį transporto priemonės draudimą vertėtų rinktis?

Kokį transporto priemonės draudimą vertėtų rinktis?

Lietuvoje draudimas skirstomas į du pagrindinius tipus: gyvybės ir ne gyvybės draudimą. Pastarajam viena iš priskiriamų rūšių - transporto priemonių draudimas, kurį sudaro trys pagrindinės grupės: privalomasis civilinės atsakomybės draudimas, KASKO draudimas bei vairuotojo ir keleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Straipsnyje apžvelgsime, kuo šie tipai skiriasi ir kokiomis aplinkybėmis verta rinktis kiekvieną iš jų.


Privalomasis civilinės atsakomybės draudimas


Iš paties pavadinimo aišku, jog privalomasis civilinės atsakomybės draudimas yra būtinas kiekvienai transporto priemonei. Vairuotoją sustabdžius policijos pareigūnams, vienas iš privalomų pateikti dokumentų yra galiojantis draudimo liudijimas, dar kitaip vadinamas polisu. Jo esmė - jog įvykus eismo įvykiui, draudimas atlygina nuostolius nukentėjusiajam. Neturint draudimo, kaltininkas visus nuostolius nukentėjusiajam privalo atlyginti savo lėšomis. Tiek draudimo suma, tiek žalos nustatymo tvarka yra vienodos visoms draudimo kampanijoms Lietuvoje. Tad šiuo atžvilgiu skirtumo, kokią draudimo bendrovę pasirinksite, nėra. Visgi verta atkreipti dėmesį, jog draudimo įmoka bendrovėse priklausys nuo transporto priemonę vairuojančiųjų amžiaus, vairavimo patirties bei pačios transporto priemonės (jos galingumo).


KASKO draudimas


Šią transporto priemonės draudimo rūšį verta rinktis siekiantiems išvengti rizikos ir ieškantiems didesnių garantijų. Mat šis draudimas atlygins žalą, padarytą Jūsų automobiliui, net jeigu eismo įvykio kaltininku būsite Jūs pats. Draudimo rūšis pravers ir tuo atveju jei kaltininkas nebus žinomas: pasišalins iš įvykio vietos ir transporto priemonę rasite jau apgadintą. Stichinių nelaimių, vagysčių, vandalizmo ar gaisro padaryta žala irgi bus atlyginta apsidraudusiems būtent KASKO draudimu.


Tačiau daugiau privalumų reiškia ir daugiau sąlygų. Svarbus faktas, į kurį reikėtų atsižvelgti svarstant apie šio draudimo rūšį, tai draudimo suma. Vairuotojas, pasirašydamas sutartį, pasirenka nuostolių sumą, kurią draudžiamo įvykio metu privalo atlyginti pats. Tai vadinamoji franšizė arba išskaita, kuri paprasčiau kalbant, yra patirtų nuostolių riba. Nustatytą sumą sumoka vairuotojas, o ją viršijančią - draudimo kampanija.


Vairuotojo ir keleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų

Jį verta rinktis norintiems apsidrausti nuo galimų eismo įvykiuose patiriamų sužalojimų. Kitaip tariant, pasirinkus šią papildomą KASKO draudimo paslaugą ir įvykus eismo įvykiui, kuriame patiriami keleivių ar vairuotojo sužalojimai, žala yra kompensuojama. Taip pat galėsite pasirinkti draudimo sumą konkrečiam atvejui - patiriamos traumos, neįgalumo ir mirties. Konkreti suma apskaičiuojama atsižvelgiant į nukentėjusiųjų skaičių bei patirtus sužalojimus.

 

Draudimo bendrovės - kiekvienam pagal skonį ir kišenę


Be draudimo rūšies, gali kilti klausimas, o kokią Lietuvoje veikiančią draudimo bendrovę vertėtų rinktis? Vieningo atsakymo tikrai nerasime. O jeigu jis egzistuotų, tikriausiai nereikėtų tokio plataus kampanijų pasirinkimo - turėtume vieną, siūlančią standartines paslaugos sąlygas. Būtent sutarties sąlygos ir klientui suteikiamos galimybės yra aspektai, į kuriuos atsižvelgdami vairuotojai pasirenka konkrečią draudiminę bendrovę. Tad esminis patarimas - įsigilinti į jų teikiamą informaciją ir pasirinkti sau priimtiniausią variantą.

 

Tačiau pradėti reikėtų ne nuo draudimo, o pačios transporto priemonės! Startavus šiltajam sezonui, pats metas pasirūpinti automobiliu laukiančioms išvykoms. Užsukite į www.polizinginiai.lt svetainę ir įsigykite patikrintus automobilius tiesiai iš Europos lizingo bendrovių!


Įsigijus automobilį iš www.polizinginiai.lt, pačiam vairuotojui paliekama laisvė apsispręsti, kokią transporto priemonės draudimo rūšį bei draudimo bendrovę pasirinkti. Tiesa, draudimo, kaip ir kitais klausimais, Jums visada bus pasiruošę padėti profesionalūs konsultantai: pagal kiekvieno poreikį pasiūlys tinkamiausią sprendimą.  Apie naujausius automobilius sužinokite pirmas!