Kaip nenusipirkti vogto automobilio ir kokios galimos grėsmės?

Kaip nenusipirkti vogto automobilio ir kokios galimos grėsmės?

Automobilį perkant ne iš salono, egzistuoja rizika nusipirkti „katę maiše“. Kiekvienas pirkėjas turi skirtingą žinių bagažą apie automobilius ir jų technines charakteristikas, todėl ne visi geba objektyviai įvertinti perkamą automobilį. Šiame straipsnyje dalinamės patarimais, kaip išvengti kuriozinių situacijų ir į ką verta atkreipti dėmesį prieš įsigyjant naudotą automobilį.


Ištyrinėkite automobilio praeitį


Pirmiausia rekomenduojama susipažinti su automobilio istorija ir įsitikinti, kad automobilio pardavėjas yra tikrasis automobilio savininkas. „Regitra“ yra paviešinusi dalies Europos šalių registrus, kuriuose pateikiamos informacijos pagalba sužinosite norimo automobilio istoriją. Dažnu atveju reikalingi duomenys tėra automobilio identifikavimo numeriai. Ši paslauga taip pat teikiama įvairių įmonių internetinėse svetainėse, kuriose už tam tikrą mokestį galite patikrinti automobilio „ligos istoriją“ ir tokiu būdu įvertinti tikrąsias transporto priemonės galimybes.


Pasirūpinkite visais formalumais


Ne mažiau svarbu iš pardavėjo gauti visus būtinus automobilio dokumentus bei pasirašyti sutartį, kurioje būtų nurodyta išsami pardavėjo informacija. Privalu įsitikinti, kad yra bendraujama su automobilio savininku, o ne tarpininku. Priešingu atveju, sutartis gali būti fiktyvi, o esant automobilio vagystei, policijos atstovai neturės jokių buvusio savininko duomenų. Be to, pirkėjas, „Regitrai“ pateikęs fiktyvią sutartį, gali būti patrauktas į baudžiamąją atsakomybę įtariant, kad būtent jis dalyvavo vagystės procese. Nereikėtų pamiršti ir tinkamos perregistravimo procedūros, kuri privalo būti atlikta dalyvaujant automobilio pardavėjui arba įgaliotam asmeniui.


Išlikite sąmoningi ir budrūs


Ekspertai primena, jog automobilio pirkimas yra atsakinga procedūra, reikalaujanti žinių bei atidumo. Todėl labai svarbu neprarasti budrumo, vadovautis logika, siekiant išvengti netikėtumų  bei nemalonių pasekmių. Visgi, smagu, nes turime kuo pasidžiaugti. Vienos didžiausių draudimo bendrovių duomenimis, pastaraisiais metais pastebimas žymus automobilių vagysčių sumažėjimas. Tai teikia vilčių dėl sklandesnio automobilio pirkimo proceso bei mažėjančio pirkėjų nusivylimo įsigijus vogtą transporto priemonę.

Apie naujausius automobilius sužinokite pirmas!