Kaip išsirinkti teisingą automobilio kėbulą?

Kaip išsirinkti teisingą automobilio kėbulą?

Lietuvoje pastebima tendencija, kad  vairuotojai transporto priemonę renkasi ne pagal galimybes ar poreikius, tačiau pagal madas, siekdami suformuoti asmeninį įvaizdį visuomenėje. Šią tendenciją pastebi tiek rinkos analitikai, tiek automobilių gamintojų atstovai.  Lietuvoje populiariausi klasikiniai sedano ir erdvūs universalo tipo automobiliai, tačiau automobilio kėbulas turėtų byloti ir būti pritaikytas pagal kiekvieno individualius poreikius ir gyvenimo būdą.


Kokie yra populiariausi kėbulų tipai?


Lietuvos gatvėse vienas iš populiariausų automobilių kėbulų yra universalas - tai automobiliai, turintys didesnę bagažinę, kuri būna sujungta su transporto priemonės salonu, ir, reikalui esant gali būti konvertuojama į automobilį, skirtą gabenti ir didesnius krovinius. Kiti du populiarūs kebulų tipai yra hečbekas ir sedanas, tarp kurių esminis skirtumas yra bagažinės durys: sedanuose ji atsidaro atskirai, o hečbekuose kartu su galiniu stiklu. Jaunimo ypač mėgstami taipogi populiarūs coupe klasės automobiliai, tai dviejų durų sportiški automobiliai.


Renkantis transporto priemones lietuviams svarbus įvaizdis


Mūsų tautiečių automobilių pasirinkimo skonis yra išties įdomus. Rinkos analitikai ir automobilių gamintojai gerai žino Lietuvos automobilių rinką, tačiau niekaip negali paaiškinti mūsų šalies vairuotojų transporto priemonių pasirinkimo kriterijų. Ekspertai vienbalsiai teigia, kad mūsų rinkai, dėl geografinės ir ekonominės padėties tinkamiausi yra maži ir ekonomiški automobiliai. Standartinis vartotojas, gaunantis vidutines pajamas, sau turėtų leisti paprastą ir „pinginei draugišką“ automobilį, tačiau situacija mūsų krašte yra visiškai kitokia.

Vis dėlto vairuotojai Lietuvoje transporto priemones renkasi ne pagal pajamas, bet pagal išvaizdą ir dydį, o įvaizdis jiems yra ypatingai svarbus.Teigiama, kad ši „mada“ atėjo dar sovietmečio laikais, kuomet gyventojų socialinę padėtį reprezentuodavo daiktai, automobiliai ir rūbai. Šiuo metu bene dažniausiai Lietuvos keliuose sutinkami vidutinio dydžio sedanai, pritaikyti plačioms miesto ar užmiesčio gatvėms. Pagal skelbimų portalo alio.lt atliktą tyrimą, Lietuvoje populiariausi yra dviejų kėbulo tipų automobiliai - sedanai ir universalai. Svarbu paminėti sparčiai populiarėjančius kaip ir Lietuvoje, taip ir visame pasaulyje ir Visureigių (SUV) tipo automobilius.

 

Automobilio kėbulo tipas - nėra vieno teisingo pasirinkimo


Vis dėlto teisingai pasirinktas automobilio kėbulas yra tas, kuris apsprendžia Jūsų individualią situaciją ir poreikius: amžių, šeimyninę padėtį, gyvenimo būdą ar gyvenamąją vietą. Studento pirmasis automobilis - nedidelis ir ekonomiškas, kurį lengvai priparkuosite siaurose gatvėse. Jauniems ir turintiems stabilias pajamas galima rinktis coupe ir compact kėbulo automobilius, jie patogus, jaunatviški ir sportiški. Sukūrusiems šeimą rekomenduojami erdvius sedano arba miniveno tipo automobiliai. Dažnai keliaujantiems mažesnio pravažumo keliais rekomenduojama rinktis galingesnį, SUV klasės transportą.


Ekspertai pataria, kad įsigyjant transporto priemonę svarbu įvertinti savo poreikius bei galimybes, todėl dėl tinkamo kėbulo tipo kviečiame konsultuotis su mūsų ekspertais, o visų 7 kėbulo automobilių pasiūlymus rasite www.polizinginiai.lt svetainėje.


Apie naujausius automobilius sužinokite pirmas!