Ką Lietuvos vairuotojai vertina rinkdamiesi automobilį?

Ką Lietuvos vairuotojai vertina rinkdamiesi automobilį?

Planuojant įsigyti ne vienkartinio naudojimo prekę, sąmoningai ar nesąmoningai galvoje iškyla tam tikri kriterijai, kurių pagalba vyksta rinkimosi procesas. Automobilis - vienas iš atvejų. Kiekvieno vairuotojo poreikiai bei lūkesčiai transporto priemonės atžvilgiu skiriasi, tad ir aspektai, turintys didžiausią įtaką galutiniam sprendimui, nėra tie patys. Visgi, įdomu sužinoti, kokios tendencijos vyrauja Lietuvoje. Tad straipsnyje pateikiame esminius punktus, ką šalies vairuotojai rinkdamiesi automobilį vertina labiausiai.Saugumas


Pastarojo dešimtmečio bėgyje pastebima vis spartesnė pažanga kalbant apie automobilių galimybes saugumo atžvilgiu. Nepaisant to, šis kriterijus išlieka ypač svarbiu renkantis transporto priemonę tiek Lietuvoje, tiek kitose pasaulio šalyse. Saugos poreikiui išliekant, visgi kinta jį užtikrinančios galimybės: jei anksčiau keleivių saugumui garantuoti rinktasi atitinkama automobilio markė, šiandien dėmesys kreipiamas į jame įrengtas konkrečias sistemas (susidūrimų įspėjamosios sistemos, automatinės avarinės stabdžių sistemos). Pagal jų buvimą ar nebuvimą bei galimybes šis kriterijus atitinka vairuotojo lūkesčius arba ne.


Kaina


Vienas svarbiausių aspektų, į kurį anksčiau ar vėliau atkreipiamas dėmesys - tai automobilio kaina. Vidutinis Lietuvos vairuotojas, ketinantis atsinaujinti ar įsigyti naują automobilį, turi gana tikslų biudžetą, kurio ribose ir priima atitinkamus sprendimus.


Automobilio markė ir pagaminimo metai


Prieš atvykstant į automobilio saloną ar aikšteles, galvoje dažniausiai turima ir norimo automobilio markė ar net konkretus jos modelis. Net ir negalėdamas įvardinti vieno favorito, vairuotojas bus linkęs teikti pirmumą konkrečiam automobilio tipui: hečbekui, visureigiui ar universalui. Perkant ne naują transporto priemonę, Lietuvos pirkėjams ne mažiau svarbus ir automobilio amžius. Pagal tai tarpusavyje lyginami skirtingi automobiliai, ieškoma tinkamiausio kainos ir kokybės varianto.


Automobilio spalva


Atrodytų visiškai antraeilis, tačiau praktikoje gana didelę galią turintis kriterijus yra būtent automobilio spalva. Atliekamų apklausų duomenys rodo, jog preferenciją šalies gyventojai teikia juodos bei sidabrinės spalvos, kiek mažiau raudonos spalvos automobiliams. Nenuostabu, tačiau duomenys taip pat patvirtina, jog šis aspektas svarbesnis moterims, nei vyrams.


Kuro ir pavarų dėžės tipai


Klaidinga manyti, jog Lietuvos vairuotojai pro akis praleidžia ir technines transporto priemonių specifikacijas. Kuro tipas, t.y. benzinas, dyzelis ar dujos, svarbus daugumai pirkėjų. Taip pat vis dažniau keliamas klausimas - rinktis mechaninę ar automatinę pavarų dėžę. Pastarosios populiarumas tiek Lietuvos, tiek pasaulio vairuotojų tarpe tik auga. Ypatingai kalbant apie didesnius valstybių miestus.


Pristatytų kriterijų sąrašas nėra baigtinis ir statiškas. Nuolat augančios automobilių galimybės kartu didina ir vairuotojų lūkesčius, o tai savu ruožtu keičia kriterijų eilės tvarką svarbos atžvilgiu. Visgi akivaizdu, jog priimtino kainos ir kokybės santykio bei patrauklaus dizaino kombinacija pirkėjų tarpe išlieka ir dar kurį laiką, tikėtina, išliks paklausi.


Esate apmąstę savo kriterijus ir žinote kokio automobilio norite? Nešvaistykite laiko, apsilankykite polizinginiai.lt svetainėje ir naudodamiesi lengva paieškos sistema greitai surasite tinkamiausią variantą!

 


Apie naujausius automobilius sužinokite pirmas!