Kokį mokėjimo būdą pasirinkti perkant automobilį lizingu?

Kokį mokėjimo būdą pasirinkti perkant automobilį lizingu?

Nusprendėte atnaujinti garaže stovintį automobilį, tačiau šiuo metu jo įsigijimui negalite skirti visų santaupų? Šiandien tai menka bėda. Bankai mielai pasiūlys paskolos suteikimo paslaugą, kurios pagalba galėsite įsigyti automobilį nemokėdami už jį visos sumos čia ir dabar. Tačiau verta atkreipti dėmesį į egzistuojančius skirtingus finansavimo būdus. Tik atlikus išsamią savo planuojamo pirkinio analizę bei pasvėrus visus pliusus ir minusus, rekomenduojama apsispręsti dėl konkrečios paslaugos. Šiame straipsnyje pristatomi finansavimo rūšių skirtumai padės nesusipainioti ir  priimti protingiausią sprendimą.



Vartojimo paskola


Paprastai vartojamąją paskolą bankai, kredito unijos bei greitųjų kreditų bendrovės teikia asmeninėms ar šeimos ūkio reikmėms įsigyti. Automobilis - ne išimtis, tad kuo puikiausiai patenka į galimų pirkinių sąrašą. Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, jog būtent šiuo finansavimo būdu galėsite įsigyti sąlyginai pigesnę transporto priemonę. Ką tai reiškia? Priklausomai nuo konkretaus kliento mokumo, bankai suteikia nuo kelis šimtus iki keliolika tūkst. eurų siekiančią paskolą. Terminas, per kurį turėsite grąžinti pinigus yra iki penkerių metų.


Vartojimo paskolos pliusai ir minusai


Kalbant apie šią finansavimo paslaugą, galima išskirti kelis privalumus. Pirmiausia, iš Jūsų nebus reikalaujama sumokėti pradinio įnašo, o tai išties palengvins finansinius rūpesčius. Jūs taip pat neprivalėsite automobilio drausti kasko draudimu, tad sprendimą dėl norimo draudimo priimsite patys. Dar vienas paskolos pliusų - vos iš banko gavęs pinigus bei įsigijęs automobilį tapsite teisėtu jo savininku. Tad norintys iš karto gauti nuosavybės teises į savo pirkinį ir jį registruoti savo vardu, tai galės padaryti be jokių sunkumų.


Visgi, būtina įvertinti ir neigiamą pusę. Pavyzdžiui tai, jog pasirinkę paskolą, turėsite mokėti ne tik palūkanas, tačiau ir papildomus mokesčius. Kokius? Tai sutarties, turto vertinimo bei kiti privalomų paslaugų mokesčiai. Tiesa, galutiniai skaičiai kiekvienu atveju skirsis, nes yra apskaičiuojami konkrečiam klientui individualiai. Taip pat vertėtų paminėti, kad toks skolinimosi būdas gerokai brangesnis t.y. vardojimo paskolos atvėju palūkanos būna kelis kartus didesnės.



Lizingas


Lizingą, dar kitaip vadinamą išperkamąja nuoma, rekomenduojama rinktis įsigyjant didesnės vertės automobilį. Kitaip tariant, šį finansavimo būdą galėsite pasirinkti ne pigesnio, nei banko nustatytas kainos limitas, automobilio įsigijimui. Lizingo paslaugos esmė - jog bankas ar lizingo bendrovė įsigys Jūsų pasirinktą automobilį sutartomis sąlygomis ir nustatytą laiką suteiks teisę juo naudotis.



Privalumai ir trūkumai


Iš čia tiesiogiai išplaukia vienas šio finansavimo būdo minusų - automobilio savininku tapsite tik grąžinęs pasiskolintus pinigus bei palūkanas. Taikomi ir tam tikri apribojimai. Pavyzdžiui, lizingu įsigydami norimą automobilį, privalėsite jį drausti kasko draudimu. Taip pat galėsite įsigyti ne bet kokį automobilį: priklausomai nuo konkretaus banko, pasibaigus sutarčiai automobilis turės būti tam tikro amžiaus, pavyzdžiui, ne senesnis nei 10 ar 15 metų. Nereikėtų užmiršti fakto, jog pasirinkus šį finansavimą, turėsite sumokėti pradinį įnašą, t.y. dalį automobilio vertės. Svarbu ir tai, kad naudodamiesi šia paslauga galėsite pasiskolinti sumą, lygią perkamo automobilio vertei, bet ne didesnę. Kitaip tariant, suteikiama konkreti suma konkrečiam pirkiniui.


Tačiau galima įžvelgti ir privalumų. Esminis - tai mažesnės palūkanos. Pastarųjų dydis priklausys tiek nuo Jūsų turimų pajamų, tiek prisiimamų įsipareigojimų. Tačiau lyginant su vartojimo paskola, palūkanos bus mažesnės. Kadangi pats automobilis yra įkeičiamas bankui, taip pat nėra reikalingas papildomas užstatas.


Esminiai finansavimo būdų skirtumai



Vartojimo paskola

Lizingas

  • didesnė laisvė leisti pasiskolintus pinigus;

  • griežtesni apribojimai ir daugiau reikalavimų;

  • labiau tinkama mažesnės vertės automobilių įsigijimui;

  • labiau tinkama brangesniems automobiliams įsigyti;

  • nereikalingas pradinis įnašas;

  • reikalingas pradinis įnašas;

  • iš karto įgyjate nuosavybės teises į automobilį;

  • savininku tapsite tik grąžinęs pinigus ir palūkanas;

  • automobilis nėra įkeičiamas;

  • automobilis yra įkeičiamas bankui;

  • automobilio neprivalote drausti kasko draudimu;

  • dažnu atveju automobilį privaloma drausti kasko draudimu;

  • pasiskolinta suma neprivalo būti lygi automobilio vertei.

  • skolinama suma lygi automobilio vertei.



Apibendrinant, galima teigti, jog pasirinkus vartojimo paskolą, klientui paliekama daugiau laisvės ir savarankiškumo. Tuo tarpu nusprendus pasinaudoti lizingu, reikėtų nusiteikti griežtesniems reikalavimams bei laukiantiems apribojimams. Visgi prieš priimant galutinį sprendimą, naudinga pasitarti su konsultantais keliuose skirtinguose bankuose ir įvertinus jų pasiūlymus, pasirinkti tinkamiausią. Mat pagrindinė besiskolinančiųjų klaida, kurią nurodo daugelis ekonomistų - tai ne pats skolinimasis, o netikslingas finansavimo būdas.


Mūsų įmonė bendradarbiauja su visomis Lietuvos lizingo bendrovėmis, teikiančiomis finansinio lizingo paslaugą. Tad Jums galime pasiūlyti geriausius sprendimus automobilio įsigijimui išsimokėtinai. O užsukę į polizinginiai.lt rasite skaičiuoklę, kurios pagalba lengvai ir greitai sužinosite preliminarų mėnesinės įmokos dydį.


Apie naujausius automobilius sužinokite pirmas!