Vokietijos automobilių gamintojai ir rinka - ką verta žinoti?

Vokietijos automobilių gamintojai ir rinka - ką verta žinoti?

Vokietija - valstybė, užimanti lyderės poziciją reitinguose pagal šalyse gaminamos produkcijos kokybę. Ne paslaptis, jog būtent Vokietijoje gaminami baldai, buitinė technika ar namų apyvokos daiktai mėgstami dėl aukštų kokybės standartų. Automobilių gamyba - ne išimtis. Greičiau priešingai - tai sritis, kurioje vokiečiai pelnytai laikomi ekspertais viso pasaulio mastu. Tad šiame straipsnyje kviečiame iš arčiau susipažinti su Vokietijos automobilių sferos subtilybėmis: populiariausiais šalyje gaminamais modeliais, įdomia statistika bei vokiečių vairavimo įpročiais.


Populiariausių modelių top 5


Paprašius įvardinti vokišką automobilį, dažnas tai padarytų be jokio vargo. O pirmasis, atėjęs į galvą, tikrai būtų iš šio penketuko.


 • BMW: nuo pat 1916-ųjų iki šių dienų gaminami automobiliai dominuoja ne tik Vokietijos, tačiau viso pasaulio gamintojų rinkoje. Pasižymintys prestižine kokybe bei išskirtine prabanga mėgstami tiek jaunimo, tiek brandesnio amžiaus vairuotojų tarpe. Galia, komfortas ir našumas - savybės, pakerinčios šią markę nors kartą išbandžiusiuosius.

 • Audi: 1909 metais startavę automobiliai ne tik toliau gaminami - pastaraisiais metais sėkmingai auga šios markės automobilių pardavimai. Nesunku įvardinti galimas priežastis. Audi - ženklas, ypatingą dėmesį skiriantis technologinei pažangai ir inovacinių sprendimų taikymui. Pastarosios savybės - automobilio vizitinė kortelė, kuria vairuotojai akivaizdžiai džiaugiasi jau ne vienerius metus.

 • Mercedes-Benz: vienas seniausių automobilių gamintojų šiandien žinomas dėl itin plataus siūlomo transporto priemonių asortimento - nuo prabangių limuzinų iki sunkvežimių ar autobusų. Tačiau galima išskirti šios markės produkciją vienijantį bruožą - tai inovatoriškumas derinant technologinius ir dizaino sprendimus.

 • Volkswagen: įdomu tai, jog 1937-aisiais startavusi šios markės automobilių gamyba buvo nukreipta išskirtinai į prabangą. Paradoksalu, jog tuomet tik siaurai auditorijai skirta produkcija šiandien kainos atžvilgiu viena prieinamiausių visoje Europoje. Kokie automobilių išskirtinumai? Vertėtų pažymėti puikiai apgalvotą komfortą vairuotojui bei ilgaamžiškumą kelyje.
 • Porsche: be konkurencijos šiuos automobilius galima vadinti prabanga alsuojančiais. Specializuodamiesi aukštos klasės sportinių automobilių gamyboje, gamintojai šių automobilių gerbėjus reguliariai stebina naujais perliukais. Be prabangos Porche ženklu pažymėti automobiliai taip pat pasižymi preciziškumu bei dėmesiu detalėms.


Vokietijos vairuotojai


 • Griežti reikalavimai nuo pat pradžių

Nieko nestebina vokiečių nepalaužiamas atkaklumas, maksimalizmas bei profesionalumas. Vairavimas - sritis, kurioje šiomis savybėmis nuosekliai vadovaujamasi. Tą puikiai iliustruoja požiūris į būsimus vairuotojus. Teorinė kursų dalis šalyje apima 25-45 valandas trunkančias profesionalias instrukcijas bei keliolikos valandų teorinius užsiėmimus. Praktinei daliai skiriama ne mažiau dėmesio: pradedantysis vairuotojas turi išbandyti naktinį vairavimą, važiavimą mieste bei automagistralėje bei kitas sudėtingesnes vairavimo situacijas realiomis sąlygomis. Norint įsigyti vairuotojo pažymėjimą, būtina išlaikyti ne tik teorinį bei praktinį testus, tačiau ir skirtą pažinti mechaninėms automobilio savybėms.


 • Vairuotojų įpročiai

Vienas iš tipinį Vokietijos vairuotoją apibūdinančių bruožų - pavarų dėžės tipo pasirinkimas. Priešingai nei Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vokietijoje kur kas dažnesnis variantas - mechaninė pavarų dėžė.

Kalbant apie vairuotojų kultūrą ir įgūdžius, vokiečiai įvardijami kaip vieni profesionaliausių bei mandagiausių vairuotojų pasaulyje. Apklausų duomenimis, daugelio valstybių gyventojai vokiečius mato kaip atsakingus, įgudusius, ramius ir paslaugius eismo dalyvius. Visgi, egzistuoja ir kita pusė, stereotipiškai preciziškumu pasižyminčius vokiečius kritikuojanti ne tik dėl dažnai viršijamo greičio, bet ir kelyje rodomų agresyvumo apraiškų - garso signalo naudojimo ar riksmų.

Patys vokiečiai apie save yra itin geros nuomonės: virš 90% vairuotojų save laiko dėmesingais, taip pat nemaža dalis ramiais bei atsargiais.


Šiek tiek statistikos


2018 metų duomenimis, sausio mėnesį Vokietijoje registruotų automobilių skaičius siekė net 46,474,594! O tarp jų populiariausias automobilių ženklais buvo Opel, Mercedes Benz ir  Volkswagen. Pastarieji automobiliai išlieka populiariausiu automobiliu prekės ženklu, užimančiu daugiau nei penktadalį visos rinkos.

Dauguma automobilių Vokietijoje yra varomi benzinu ( 2018 sausio mėn. duomenimis 65.5% benzinu, 32.8% dyzeliu). Šalyje registruotų automobilių vidutinis amžius siekia 9,4 metus ir tik 1.5% rinkos dalies sudaro automobiliai, senesni nei 30 metų. Kalbant apie tendencijas, hibridinių automobilių skaičius išaugo net 43% lyginant su 2017 metais. Vien elektrinių automobilių skaičius išaugo 58% ir sudarė 53,861 automobilius šių metų sausį.


Įdomūs faktai

 • vairuotojo teisių kursai gali kainuoti net 3000 eurų;

 • degalų kaina Vokietijoje dvigubai didesnė nei JAV;

 • Vokietijoje dažnai taikoma 30km/h greičio zona,  siekiant sumažinti triukšmą bei užtikrinti vaikų saugumą;

 • automagistralėse retai taikomas greičio ribojimas;

 • miesto įprastinis greičio ribojimas - 50km/h;

 • greitkeliuose nurodomieji ženklai vaizduoja artimiausius miestus ar miestelius, bet ne geografines kryptis (šiaurė, vakarai).


Polizinginių aikšteles taipogi pasiekia automobiliai iš Vokietijos lizingo bendrovių. Apžiūrėkite naujausius pasiūlymus šiandien!


Be the first to learn about the latest vehicles!